نقشه utm هوایی

منظور از نقشه utm هوایی نقشه 2000 ام است.که یکی از فرمت های نقشه یو تی ام در اداره ثبت و شهرداری است. که برای تهیه این نوع از نقشه یو تی ام باید حتما نقشه برداری از محل ملک انجام گیرد. و نقشه در نقشه 2000 ام سازمان نقشه برداری کشور جانمایی شود. این نقشه 2000 ام موقعیت قطعات املاک و تمامی عوارض طبیعی و مصنوعی ملک به همراه توپوگرافی منطقه را در مقیاس 1/2000 ام نمایش می دهد. که مجموعه کاملی از این نقشه در سازمان نقشه برداری موجود است.

نقشه یو تی ام چیست؟

نقشه یو تی ام ملک به نقشه ای گفته می شود. که موقعیت املاک را در سیستم مختصات جهانی یو تی ام نمایش می دهد. و این سیستم مختصات جهانی یو تی ام یک سیستم ماهواره ای است. که بر اساس این سیستم مختصات هر نقطه بر روی زمین دارای یک مختصات جداگانه است. که تنها برای آن نقطه تعریف شده است.نقشه utm هوایی

امروزه این سیستم مختصات استفاده بسیاری در زمینه ملک و املاک دارد. و برای تعیین موقعیت املاک نیاز است. که از این سیستم مختصات استفاده شود. برای همین منظور برای مراجعه به ارگان های دولتی مرتبط با ملک نیاز است. که از این سیستم مختصات برای تعیین موقعیت ملک استفاده شود. بر همین اساس باید با انجام نقشه برداری دقیق از ملک نقشه یو تی ام آن تهیه گردد.

نحوه انجام نقشه برداری UTM

نحوه نقشه utm هوایی

برای انجام نقشه برداری دقیق از ملک نیاز به تجهیزات دقیق نقشه برداری است. تا با استفاده از این ابزار برای املاکی که دارای موقعیت و حدود دقیق هستند. نقشه برداری و تهیه نقشه یو تی ام انجام شود.

این ابزار شامل دوربین های توتال استیشن لایکا، جی پی اس های دقیق دو و سه فرکانسه و یا پهباد ها هستند. که در زمینه برداشت مختصات به صورت دقیق عمل می کنند. و استفاده از این ابزار نیاز به تخصص دارد. که تنها از عهده کارشناسان رسمی دادگستری نقشه برداری بر می آید.

کارشناس برای تهیه نقشه یو تی ام از یک قطعه زمین یا ملک در محل ملک با استفاده از تجهیزات دقیق در محل مختصات گوشه ها و شکستگی های ملک که تعیین کننده مرز های ملک هستند. را قرائت می کند. و با تخلیه اطلاعات دستگاه در نرم افزار اتوکد می توان ترسیم نقشه مربوط به ملک را انجام داد.

با ترسیم نقشه ملک حدود و مرز های ملک مشخص می گردد. تنها باید توجه داشت که برای تهیه نقشه یو تی ام املاکی که با دوربین نقشه برداری برداشت شده است. باید نقشه ترسیمی به سیستم مختصات UTM تبدیل گردد. زیرای برداشت مختصات در دوربین های توتال استیشن لایکا به صوری Local است. و برای همین باید نقشه را در نقشه 2000 ام جانمایی کرد. تا به سیستم مختصات utm تبدیل گردد.

نقشه utm هوایی

انواع فرمت نقشه UTM ( خدمات نقشه utm هوایی )

نقشه یو تی ام از طرف ارگان های دولتی درخواست می شود. تا بتوان بر اساس این نقشه اطلاعات فنی دقیق ملک را مورد بررسی قرار داد. که بیشترین استفاده نقشه یو تی ام در اداره ثبت و شهرداری است. و این دوارگان فرمت های خاصی از نقشه یو تی ام را از متقاضی درخواست می کنند.

  • نقشه یو تی ام وضع موجود ملک

برای تهیه نقشه یو تی ام از وضع موجود ملک باید نقشه برداری با استفاده از تجهیزات دقیق انجام گیرد. که این نقشه موقعیت دقیق حال حاضر ملک را بر روی کره زمین نمایش می دهد. و برای این نقشه مختصات یو تی ام درج می گردد.

  • نقشه سند

در سند ملک ابعاد حدود ملک به عنوان حدود اربعه درج شده است. که اندازه چهار ضلع را نمایش می دهد. زمانی که نقشه یو تی ام وضع موجود ملک تهیه می شود. می توان با توجه به زوایای ملک در نقشه وضع موجود ابعاد سند را نیز ترسیم کرد. که این نقشه زمانی ترسیم می شود. که نیاز به تهیه نقشه یو تی ام دو خطی ملک باشد.

  • نقشه یو تی ام دو خطی

نقشه یو تی ام دو خطی برای بررسی و تطبیق حدود و اندازه های وضع موجود ملک با سند ترسیم می گردد. که با تهیه نقشه یو تی ام وضع موجود ملک با انجام نقشه برداری در مرحله بعدی ابعاد سند با رنگ دیگری بر روی این نقشه ترسیم می شود. تا مشخص کند که حدود وضع موجود ملک با سند برابر است یا خیر.

  • نقشه یو تی ام 2000 ام

زمانی که از شما درخواست نقشه utm هوایی داشته باشد. باید بعد از برداشت و ترسیم نقشه یو تی ام در نقشه 1/2000 ام سازمان نقشه برداری نیز جانمایی شود. تا موقعیت ملک با موقعیت در محدوده 2000 ام مشخص شود.

  • نقشه یو تی ام با کد ارتفاعی

برای اخذ جواز ساخت از شهرداری از شما درخواست تهیه نقشه یو تی ام می شود. و شما باید نقشه ای تهیه کنید. که بتوان ملک را از تمام زوایا مورد بررسی قرار داد. یکی از مشخصه های موثر تعیین میزان گودبرداری ملک است. که با درج کد های ارتفاعی از داخل عرصه ملک و همچنین گذر های اطراف می توان این میزان را بررسی کرد.

  • نقشه یو تی ام کادر

این فرمت از نقشه یو تی ام زمانی درخواست می شود. که ملک با رعایت حدود خود به عرض گذر نیز تجاوز کرده باشد. در این صورت نیاز است. که املاک از ابتدا تا انتهای گذر برداشت شود. و بتوان تمام املاک را با حدود دقیق بررسی کرد. تا مشخص شود که منشا این اختلاف و تجاوز به گذر از کدام ملک می باشد.

در صورتی که نیاز به اطلاعات بیشتری در مورد نقشه utm هوایی دارید می توانید با کارشناسان ما در اکسپرت جاستیس تماس حاصل نمایید.

 

این مطلب چه مقدار برای شما مفید بوده است؟

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز. 4.5 / 5. میزان امتیاز: 4

تا کنون امتیازی ثبت نشده. اولین نفر باشید.

نقشه برداری رادینمشاهده نوشته ها

Avatar for نقشه برداری رادین

شرکت فنی مهندسی رادین مپ متشکل از گروه کارشناسان رسمی دادگستری، نقشه برداری و امور ثبتی فعال در تمام زمینه های امور ثبتی اعم از تهیه نقشه های (UTM) یو تی ام ادارات ثبت و شهرداریها و جانمایی پلاک های ثبتی سند های قدیمی دفترچهای و شاهنشاهی و تعیین موقعیت دقیق املاک و همچنین تفسیر عکس های هوایی برای سازمان های دولتی و قضایی و انجام کلیه استعلامات ملکی و امور فنی ملک با استفاده از بروزترین تجهیزات و مجرب ترین کارشناسان آماده ارائه خدمات به متقاضیان می باشد. برای اخذ مشاوره رایگان و ثبت سفارش با شماره های زیر تماس بگیرید 09129277534 — 02166398316

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *