جانمایی پلاک ثبتی تهران

جانمایی پلاک ثبتی تهران که از زمان قدیم که برای املاک سند های منگوله دار صادر شد. تا به حال دستخوش تغییرات زیادی است. برای تعیین جای دقیق ملک و آدرس آن ها و تعیین و بررسی حدود املاک انجام می شود. از آن جا که پلاک ثبتی های تهران به صورت گسترده هستند. و هر کدام مختص یک منطقه و یک اداره ثبت است باید اطلاع دقیق و آشنایی به این پلاک ثبتی ها وجود داشته باشد. و کار توسط کارشناسان رسمی دادگستری امور ثبتی انجام گیرد.

پلاک ثبتی چیست؟

در تهران هر پلاک اصلی مختص یک منطقه است. و هر منطقه با منطقه دیگر پلاک ثبتی متفاوتی دارد. و از طرفی از زمانی که برای املاک سند های دفترچه ای صادر شد. تا به حال املاک تغییرات زیادی کرده اند. و تشخیص آدرس تنها از طریق پلاک اصلی و فرعی کار راحتی نیست. و زمانی که ملک گم شود. باید حتما جانمایی پلاک ثبتی انجام شود. تا با انجام این کار موقعیت ملک مشخص و نقشه یو تی ام تهیه شود.

 

بهتر است بدانید: تهیه نقشه کاداستر با نقشه ثبتی (جانمایی پلاک ثبتی)

 

این پلاک ثبتی تشکیل شده از یک پلاک اصلی و یک پلاک فرعی است. که در سند های قدیمی صفحه اول به صورت عددی در بالای صفحه سمت راست درج شده است. و در صفحه دوم به صورت حروف در قالب پلاک اصلی و فرعی درج گردیده است.

اما این پلاک ثبتی در سند های تک برگ که امروزه سند به روز ملکی است.

 

جانمایی پلاک ثبتی تهران

 

در قسمت دوم صفحه اول در مشخصات ملک درج شده است. که به صورت عددی است. و در پشت صفحه در قسمت توضیحات نیز به صورت حروف نوشته شده است. و این پلاک ثبتی مثل شناسنامه ملک است. که موقعیت و حدود ملک را تعرف می کند. و در زمان اصلاحات اراضی به هر ملک یک پلاک اصلی و حداقل یک پلاک فرعی تعلق گرفت.

در زمان عدم تشخیص آدرس ملک بر اساس سند قدیمی چه کار باید کرد؟

اگر سند ملک به صورت قدیمی منگوله دار یا شاهنشاهی باشد. موقعیت ملک تنها بر اساس پلاک ثبتی و بخش ثبتی درج شده است. که اگر برای مدت زیادی از ملک خود خبر ناشته باشید. علی الخصوص در تهران امکان اینکه دیگر تشخیص آدرس ملک امکان پذیر نباشد هست. و همین موضوع باعث می شود. که برای تعیین موقعیت ملک خود انجام جانمایی پلاک ثبتی تهران را انجام دهید.

برای انجام جانمایی ملک باید به کارشناسان رسمی دادگستری امور ثبتی مراجعه کنید.

جانمایی پلاک ثبتی تهران

تعیین موقعیت ملک با سند تک برگ

اما مشکل گمشدن ملک در سند های تک برگ حل شده است. که با ثبت موقعیت ملک در سیستم کاداستر کشور دیگر امکان گمشدن ملک وجود ندارد.

به این صورت که برای اخذ سند تک برگ ملک خود باید نقشه یو تی ام ملک خود را تهیه کنید. اداره ثبت نیز موقعیت ملک شما را بر اساس سیستم مختصات یو تی ام در سیستم کاداستر کشور ثبت می کنند. و در پایین صفحه اول یک کد جام درج شده است. که این کد جام درواقع مختصات یو تی ام مرکز ملک است. و با وارد کردن مختصات در نرم افزار های google earth می توانید موقعیت ملک خود را تعیین کنید.

برای انجام جانمایی پلاک ثبتی چه کار باید کرد؟

کارشناسان رسمی دادگستری امور ثبتی تخصص لازم در زمینه جانمایی پلاک ثبتی ملک را دارند. همچنین برای انجام اینکار نیاز به دسترسی به نقشه های ثبتی است. که این کارشناسان امکان دسترسی به این اطلاعات را نیز دارند.

برای همین باید با توجه به سند ملک و پلاک ثبتی درج شده در سند نقشه ثبتی ملک تهیه می شود. و با تبدیل این نقشه به سیستم مختصات یو تی ام موقعیت ملک تعیین می گردد.

نقشه حاصل نقشه ای است که بر اساس سیستم مختصات یو تی ام موقعیت ملک را بر اساس سند بر روی زمین نمایش می دهد. در واقع این نقشه یو تی ام نقشه ملک بر اساس سند است. که امکان مغایرت آن با وضع موجود ملک وجود دارد. و زمانی که ملک در تصرف کسی نباشد. برای اخذ سند تک برگ و دیوار کشی آن باید به کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری مراجعه گردد. تا پیاده سازی زمین انجام گیرد.

نحوه پیاده سازی زمین با نقشه جانمایی پلاک ثبتی

تمام املاک باید حدود درج شده در سند را رعایت کنند. که انجام این کار برای تعیین حدود ملک با انجام تحدید حدود ثبتی ملک انجام می گیرد. به این صورت که یک کارشناس اداره ثبت به همراه نقشه بردار به علاوه همسایگان در محل ملک حاضر می گردند. و برای رعایت گذر مامور شهرداری نیز حاضر می شود. و نقاط با توجه به نقشه جانمایی پلاک ثبتی بر روی زمین میخ کوبی یا گچ ریزی می شود. تا در ادامه مالک از طریق این مشخصه ها دیوار کشی انجام گیرد.

رادین مپ

خیابان خالد اسلامبولی (وزرا)، نبش سی و هفتم، پلاک 163، واحد6
تهران, تهران
ایران
تلفن: +989129277534
تلفن دوم: +982166398316
فکس: 02188857248
ایمیل: radinmapiran@gmail.com
شنبه09:00 - 18:00
یک شنبه09:00 - 18:00
دوشنبه09:00 - 18:00
سه شنبه09:00 - 18:00
چهار شنبه09:00 - 18:00
پنج شنبه09:00 - 13:00
جمعهبسته است

این مطلب چه مقدار برای شما مفید بوده است؟

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز. 5 / 5. میزان امتیاز: 4

تا کنون امتیازی ثبت نشده. اولین نفر باشید.

نقشه برداری رادینمشاهده نوشته ها

Avatar for نقشه برداری رادین

شرکت فنی مهندسی رادین مپ متشکل از گروه کارشناسان رسمی دادگستری، نقشه برداری و امور ثبتی فعال در تمام زمینه های امور ثبتی اعم از تهیه نقشه های (UTM) یو تی ام ادارات ثبت و شهرداریها و جانمایی پلاک های ثبتی سند های قدیمی دفترچهای و شاهنشاهی و تعیین موقعیت دقیق املاک و همچنین تفسیر عکس های هوایی برای سازمان های دولتی و قضایی و انجام کلیه استعلامات ملکی و امور فنی ملک با استفاده از بروزترین تجهیزات و مجرب ترین کارشناسان آماده ارائه خدمات به متقاضیان می باشد. برای اخذ مشاوره رایگان و ثبت سفارش با شماره های زیر تماس بگیرید 09129277534 — 02166398316

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *