نقشه UTM - سند ماده 147

نقشه UTM – سند ماده 147 که به منظور تعیین تکلیف املاک فاقد سند است که در این صورت مالکیت ملک تا زمانی که مالک دیگری برای ملک وجود نداشته باشد و اگر کسی ادعای مالکیت برای ملک را داشته باشد در مرجع قضایی باید ثابت شود و در صورت اثبات مالکیت سند تک برگ برای مالک اصلی صادر می شود که یکی از مدارک اصلی برای اخذ سند نقشه یو تی ام است که باید از عرصه و اعیان ملک تهیه شود و در نهایت توسط کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مهر و امضا شود تا با ارائه این نقشه به اداره ثبت سند تک برگ ماده 147 برای ملک صادر شود.

ماده ۱۴۷ چیست؟

صدورسند مالکیت برای  اعیانی که  تا تاریخ اول فروردین ۱۳۷۰ برروی زمین هایی احداث شده و به دلیل موانع قانونی سند رسمی برای آن ها تنظیم نشده است و تعیین وضعیت ثبتی اراضی کشاورزی و نسق زراعتی و باغ های شهری و غیر شهری و اراضی خارج از محدوده شهر و حریم آن که تا تاریخ اول فروردین ۱۳۷۰ خریداری کرده اند و در تصرف دیگران است و به دلیل موانع قانونی تنظیم سند برای آن ها انجام نشده است. در چنین شرایطی طبق ماده ۱۴۷ برای صدور سند تک برگ نیاز به تهیه نقشه یو تی ام است تا یک نقشه جامع با اطلاعات دقیق ثبتی از ملک تهیه شود و مساحت و حدود اربعه و موقعیت مکانی ملک مشخص شود و ممهور به مهر تایید کارشناس رسمی دادگستری باشد. در صورتی که نقشه با فرمت استاندارد تهیه شود مورد تایید اداره ثبت قرار میگیرد درغیراین صورت مجددا باید نقشه برداری انجام شود و به این علت باید توجه کرد که از مهندسین با تجربه ای که صلاحیت تهیه نقشه های یو تی ام را دارند استفاده کرد. مهندسین مشاور نقشه برداری ، کارشناس نقشه برداری نظام مهندسی ، کارشناس رسمی دادگستری افرادی هستند که با توجه به تجربه در امور ثبتی و نقشه برداری صلاحیت لازم را برای تهیه نقشه های یو تی ام دارند. در چنین مواردی امکان دعاوی ملکی وجود دارد زیرا ممکن است نقشه ای که تهیه شده است با املاک مجاور تعارض یا تداخل حدود داشته باشد و این ادعا از طرف یک یا چند تا از مالکان املاک مجاور و یا حتی خود مالک باشد و برای این مشکل اداره ثبت دستور تهیه نقشه کادر را میدهد. نقشه ی کادر به نقشه ای گفته میشود که از املاک مجاور برای تعیین مساحت و حدود اربعه آن هاطبق وضع موجود و مشخصات ثبتی سند تهیه می شود و تداخل حدود یا  تعارض به وجود آمده طبق آن توسط اداره ثبت بررسی و رسیدگی میشود.

نقشه UTM (یو تی ام) سند ماده 147

سند مالکی برای ملک یکی از مهم ترین اسناد است که سند تک برگ از نوع به روز شده سند مالکیت بشمار میرود که انواع مختلفی دارد که یک نوع از این سند تک برگ ماده 147 است که در راستای تعیین تکلیف املاک فاقد سند یا دارای قولنامه بر روی کار آمده تا این املاک نیز با اخذ این سند مالکیت ملک را داشته باشند که بر اساس این سند تنها مالکیت اعیان به مالک داده می شودو این مالکیت تا زمانی است که شخص دیگری ادعای مالکیت ملک را نداشته باشد که بر این اساس باید در دادگاه مالکیت خود را ثابت کرده تا سند به نام وی صادر شود. برای اخذ سند تک برگ ماده 147 باید حتما نقشه یو تی ام از عرصه و اعیان ملک تهیه شود تا بر این اساس این نقشه یو تی ام سند تک برگ صادر شود و برای تهیه این نقشه یو تی ام باید با استفاده از تجهیزات نقشه برداری مانند جی پی اس های دقیق دو فرکانسه و سه فرکانسه و یا دوربین های توتال استیشن در محل ملک مختصات های گوشه ها و شکستگی های ملک برداشت شود تا با توجه به این مختصات های برداشت شده ترسیم نقشه ملک انجام و همچنین مرز بین عرصه و اعیان ملک مشخص شود و بر اساس این نقشه که بعد از چاپ توسط کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مهر و امضا می شود سند تک برگ ماده 147 صادر می شود

تهیه مختصات ماده ۱۴۷ (نقشه یو تی ام ماده 147)

برای تهیه سند تک برگ ماده ۱۴۷ نیاز به یک نقشه یو تی ام و لیست مختصات از یو تی ام است که در واقع مدارک لازم برای این سند مانند اسناد دیگر است اما تنها تفاوت این سند با سند تک برگ شش دانگ در نوع مالکیت است که در این نوع از سند ملک در تصرف مالک است تا زمانی که مالک دیگری برای ملک پیدا نشود که در این صورت ملک در روند قضایی قرار میگیرد تا تعیین تکلیف مالکیت ملک مشخص شود. برای تهیه این سند باید در ابتدا تهیه نقشه UTM از ملک انجام شود و بر اساس این نقشه موقعیت ملک بر روی کره زمین مشخص شود و در ادامه یک لیست از مختصات های یو تی ام گوشه های ملک در لیست درج می شود و این نقشه و هم چنین لیست مختصات های یو تی ام ماده ۱۴۷ توسط کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری و امور ثبتی مهر و امضا میشود و با استفاده از این نقشه و لیست مختصات و مدارک تکمیلی برای اخذ سند تک برگ ماده ۱۴۷ اقدام می شود.

تهیه نقشه یو تی ام (UTM) سند ماده 147 با اکسپرت جاستیس

برای تهیه و کسب اطلاعات بیشتر درمورد سند ماده 147 می توانید با کارشناسان ما در اکسپرت جاستیس تماس حاصل نمایید. کارشناسان ما در تمام روز های هفته اماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشند.

رادین 09129277534 و 02166398316 کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری و امور ثبتی

نقشه یو تی ام

نقشه UTM - سند ماده 147

این مطلب چه مقدار برای شما مفید بوده است؟

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز. 0 / 5. میزان امتیاز: 0

تا کنون امتیازی ثبت نشده. اولین نفر باشید.

نقشه برداری رادینمشاهده نوشته ها

Avatar for نقشه برداری رادین

شرکت فنی مهندسی رادین مپ متشکل از گروه کارشناسان رسمی دادگستری، نقشه برداری و امور ثبتی فعال در تمام زمینه های امور ثبتی اعم از تهیه نقشه های (UTM) یو تی ام ادارات ثبت و شهرداریها و جانمایی پلاک های ثبتی سند های قدیمی دفترچهای و شاهنشاهی و تعیین موقعیت دقیق املاک و همچنین تفسیر عکس های هوایی برای سازمان های دولتی و قضایی و انجام کلیه استعلامات ملکی و امور فنی ملک با استفاده از بروزترین تجهیزات و مجرب ترین کارشناسان آماده ارائه خدمات به متقاضیان می باشد. برای اخذ مشاوره رایگان و ثبت سفارش با شماره های زیر تماس بگیرید 09129277534 — 02166398316

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *