هزینه تهیه نقشه UTM کادر

هزینه تهیه نقشه UTM کادر

هزینه تهیه نقشه UTM کادر که موقعیت وضع موجود املاک همجوار هم را از گذر تا گذر با نقشه ها ثبتی یا سند ها بررسی می کند. و انجام این کار بر اساس نقشه و مختصات های یو تی ام انجام می شود. به منظور بررسی بهم ریختگی مرز ها و تعیین این بهم ریختگی و تعیین ملک مورد نظر انجام می شود. و با تهیه نقشه یو تی ام دو خطی این کار توسط کارشناسان رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی برای ارائه به شهرداری انجام می شود.

نقشه کادر چیست؟

نقشه کادر یکی از فرمت های نقشه یو تی ام است. که از طرف شهرداری درخواست می شود. تا منشاء اختلاف در مرز ها که باعث تجاوز به گذر شده است. مشخص گردد. و برای همین باید املاک از ابتدای گذر تا گذر بعدی برداشت شوند. و با ترسیم نقشه دقیق این املاک با سند ها و حدود اربعه سند یا نقشه های ثبتی بررسی گردد. تا معلوم شود. که کدام یک از قطعات حدود ملک خود را رعایت نکرده است. و باعث تجاوز به گذر شده است.

هدف از تهیه نقشه کادر

باید نقشه یو تی ام ملک تهیه شود و براساس این نقشه یو تی ام باید عرض گذرها نیز بررسی شود. تا مشخص شود که عرض گذر که در کنار ملک است. به درستی رعایت شده است. و اگر غیر از این باشد باید رها سازی انجام دهد. این در صورتی است که ابعاد و اندازه های وضع موجود ملک با سند همخوانی نداشته باشد. اما در حالت دیگر ملک به گذر تجاوز کرده است. و با بررسی ایعاد و اندازه وضع موجود با سند متوجه این موضوع می شوند. که به طوری کامل حدود اربعه ملک رعایت شده است. و برای همین تشخیص داده می شود. که بهم ریختگی مرز ها از املاک هم ردیف است. که بر اساس آن بقیه املاک مرزبندی ملک خود را انجام داده اند.

برای همین باید منشاء مشخص شود و برای همین دستور به تهیه نقشه یو تی ام کادر داده می شود. و برای تهیه این نقشه باید علاوه بر نقشه یو تی ام ملک نقشه املاک همجوار از ابتدای یک گذر تا گذر بعدی برداشت شود. و با توجه به اندازه هایی که در سند ملک درج شده است. بررسی نقشه های موجود در اداره ثبت منشاء این بهم ریختگی مشخص می شود.

هزینه تهیه نقشه UTM کادر

نحوه تهیه نقشه کادر

همان طور که گفته شد. برای نقشه کادر نیاز به ترسیم تمام قطعات املاک از گذر تا گذر است. و برای همین در هنگام برداشت ملک مد نظر باید املاک دیگر هم به صورت چهارگوشه با توجه به مرز های ملک برداشت گردد. و با ترسیم تمام قطعات و گذر موقعیت وضع موجود مرز های املاک مشخص می گردد. تا در ادامه با توجه به سند های هر قطعه ابعاد سند نیز برای هر قطعه بر روی این نقشه ترسیم گردد. و اگر دسترسی به سند های املاک نبود. باید از نقشه ثبتی برای تعیین حدود سندی ملک استفاده کرد.

با توجه به این نقشه ثبتی و انجام جانمایی دقیق مشخص گردد. که کدام قطعه از حدود خود خارج شده است. و باعث بهم ریختگی مرز های املاک شده است. تا در نهایت ملک مد نظر با توجه به اینکه حدود ملک خود را رعایت کرده است. به حریم گذر تجاوز کرده است.

تهیه نقشه کادر چه زمیان لازم است تهیه شود؟

زمانی که به شهرداری مراجعه می کنید. و درخواست جواز ساخت برای ملک خود را می دهید. باید نقشه یو تی ام از ملک تهیه کنید. که در آن عرض گذر مشخص گردیده باشد. و شهرداری بتواند میزات تجاوز یا عدم تجاوز به حریم گذر را تشخیص دهد. و اگر در این نقشه مشخص شود. که ملک به حریم گذر تجاوز کرده است. باید نقشه دو خطی ملک بررسی شود.

نقشه دو خطی چیست؟

نقشه دو خطی هم یکی از فرمت های نقشه یو تی ام است. که هنگام اخذ جواز ساخت از طرف شهرداری درخواست می شود. تا حدود وضع موجود ملک با حدود سند بررسی شود. و برای همین منظور باید علاوه بر برداشت و ترسیم نقشه یو تی ام ملک باید حدود اربعه درج شده در سند نیز بر روی این نقشه با رنگ دیگری ترسیم گردد. این نقشه زمانی که تجاوز به گذر وجود داشته باشد. مورد بررسی قرار می گیرد. و اگر ملک حدود اربعه سند خود را رعایت کرده باشد. شهرداری دستور به تهیه نقشه کادر می دهد.

رادین مپ

خیابان خالد اسلامبولی (وزرا)، نبش سی و هفتم، پلاک 163، واحد6
تهران, تهران
ایران
تلفن: +989129277534
تلفن دوم: +982166398316
فکس: 02188857248
ایمیل: radinmapiran@gmail.com
شنبه09:00 - 18:00
یک شنبه09:00 - 18:00
دوشنبه09:00 - 18:00
سه شنبه09:00 - 18:00
چهار شنبه09:00 - 18:00
پنج شنبه09:00 - 13:00
جمعهبسته است

این مطلب چه مقدار برای شما مفید بوده است؟

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز. 0 / 5. میزان امتیاز: 0

تا کنون امتیازی ثبت نشده. اولین نفر باشید.

نقشه برداری رادینمشاهده نوشته ها

Avatar for نقشه برداری رادین

شرکت فنی مهندسی رادین مپ متشکل از گروه کارشناسان رسمی دادگستری، نقشه برداری و امور ثبتی فعال در تمام زمینه های امور ثبتی اعم از تهیه نقشه های (UTM) یو تی ام ادارات ثبت و شهرداریها و جانمایی پلاک های ثبتی سند های قدیمی دفترچهای و شاهنشاهی و تعیین موقعیت دقیق املاک و همچنین تفسیر عکس های هوایی برای سازمان های دولتی و قضایی و انجام کلیه استعلامات ملکی و امور فنی ملک با استفاده از بروزترین تجهیزات و مجرب ترین کارشناسان آماده ارائه خدمات به متقاضیان می باشد. برای اخذ مشاوره رایگان و ثبت سفارش با شماره های زیر تماس بگیرید 09129277534 — 02166398316

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *