نقشه utm شهرداری

به‌منظور انجام امور اداری ملک در شهرداری که مهم‌ترین آن‌ها اخذ جواز ساخت برای ملک است. باید حتماً نقشه یو تی ام شهرداری تهیه شود. و این نقشه باید تمام اطلاعاتی که مدنظر شهرداری است. تا ملک را از تمام زوایا بررسی کند را شامل شود. همچنین توسط کارشناس رسمی دادگستری نقشه‌برداری یا امور ثبتی مهر و امضا گردد. که این مهر و امضا به منزله اعتبار نقشه به شمار می‌رود. ری از ملک انجام شود و با اعلام اینکه شما نقشه را برای شهرداری نیاز دارید. کارشناس تمام اطلاعات را در نقشه درج می‌کند.

برای تهیه نقشه utm شهرداری باید چه اطلاعاتی در نقشه درج شود؟

  • مختصات های یو تی ام گوشه‌های ملک

این مختصات ها که با انجام نقشه‌برداری برداشت می‌شود. موقعیت ملک را بر اساس وضع موجود بر روی زمین مشخص می‌کنند. و نمایشگر وضع موجود قرارگیری ملک بر روی کره زمین است. که اساس نقشه یو تی ام به شمار می‌رود.

  • ابعاد و مساحت سند

علاوه بر نقشه یو تی ام که با انجام نقشه‌برداری تهیه می‌شود. باید با بررسی سند ملک ابعاد سند نیز با رنگ دیگر بر روی این نقشه ترسیم شود. تا بتوان حدود وضع موجود ملک را با سند بررسی کرد. که در اصل به این نقشه یو تی ام دوخطی گفته می‌شود. و در صورت وجود مغایرت قبل از هر گونه ساخت‌وساز شهرداری دستور به اصلاح مرزهای ملک می‌دهد. بهترین راه در این نقشه انجام جانمایی پلاک ثبتی است. که توسط کارشناسان رسمی دادگستری امور ثبتی باتوجه‌به نقشه‌ها و اطلاعات ثبتی انجام می‌گیرد.

  • کدهای ارتفاعی

یکی از اموری که برای انجام ساخت‌وساز ملک انجام می‌شود. انجام گودبرداری است که باتوجه‌به شیب منطقه تعیین می‌گردد. برای همین باید در نقشه یو تی ام کدهای ارتفاعی از داخل عرصه ملک و گذرهای اطراف برداشت شود. تا با درج در نقشه بتوان شیب منطقه و میزان گودبرداری ملک را تعیین کرد.

  • عرض گذرهای قابل‌دسترسی

یکی از امور که شهرداری حساسیت خاصی نسبت به آن دارد. این است که حریم گذر رعایت شود. و تجاوزی به حریم گذر از جانب ملک صورت نگرفته باشد. برای همین در هنگام برداشت عرصه ملک باید گذرهای قابل‌دسترسی ملک نیز برداشت شود. تا با درج عرض گذرها در چند قسمت شهرداری امکان بررسی عرض‌گذر را داشته باشد. در این صورت اگر تجاوزی به حریم گذر صورت‌گرفته باشد. باتوجه‌به نقشه دوخطی اقدام به اصلاح مرزها و رعایت حریم گذر می‌کند. و اگر ملک حریم خود را به‌درستی رعایت کرده باشد. باید نقشه کادر تهیه شود.

  • نقشه یو تی ام دو هزارم

یکی از فرمت‌های مدنظر شهرداری نقشه به‌صورت 2000 ام است. که نقشه یو تی ام برداشت و ترسیم شده را در نقشه مصوب سازمان نقشه‌برداری در مقیاس 2000/1 ام جانمایی می‌کند. این نقشه یو تی ام نیز به همراه مهر و امضا موردنیاز شهرداری است.

نحوه تهیه نقشه یو تی ام با استفاده از تجهیزات نقشه‌برداری

برای تهیه نقشه یو تی ام از وضع موجود ملک نیاز است. که با استفاده از تجهیزات نقشه‌برداری بر سر ملک کار تهیه نقشه یو تی ام انجام گیرد. برای این منظور باید حدود ملک به‌صورت دقیق مشخص باشد. تا با استفاده از دوربین‌های توتال استیشن لایکا یا جی‌پی‌اس های دقیق بر سر ملک برداشت گوشه‌ها و مرزهای ملک انجام شود.

در مرحله بعدی باید اطلاعات برداشتی با استفاده از دستگاه در محیط نرم‌افزار نقشه‌کشی از جمله اتوکد تخلیه شود. تا باتوجه‌به مختصات ها ترسیم دقیق نقشه ملک انجام شود. لازم به ذکر است که برداشت با استفاده از دوربین‌های نقشه‌برداری به‌صورت محلی می‌باشد. و برای تهیه نقشه یو تی ام با استفاده از این دستگاه نیاز به تبدیل مختصات با جانمایی نقشه ترسیم شده در نقشه 2000 ام است.

نقشه UTM در شهرداری

انواع نقشه utm  در شهرداری

نقشه کادر چیست؟

زمانی که شهرداری از شما درخواست نقشه کادر داشته باشد. در این صورت ملک شما باتوجه‌به رعایت دقیق مرزهای خود به حریم گذر تجاوز دارد. که این نشانگر این است که یکی از املاک هم‌جوار و هم ردیف ملک باعث به‌هم‌ریختگی مرزهای بین املاک شده است. برای همین باید نقشه کادر تهیه شود. منظور از نقشه کادر نقشه‌ای است، که از گذر تا گذر وضع موجود تمام املاک برداشت شده باشد. تا با ترسیم نقشه و بررسی قطعات با حدود ثبتی منشأ اختلاف مشخص گردد.

برای همین باید علاوه بر برداشت نقشه یو تی ام ملک خود از کلیه املاک هم‌جوار از گذر تا گذر نیز برداشت انجام شود. و ترسیم نقشه ملک صورت گیرد.

نحوه انجام جانمایی پلاک ثبتی سند

در نقشه دوخطی برای تعیین حدود ثبتی ملک دو راه وجود دارد:

اول اینکه از طریق سند و حدود اربعه سند ترسیم نقشه دوخطی انجام گیرد. اما در این حالت امکان درج پلاک ثبتی در نقشه نیست. زیرا کارشناس باید از تطبیق موقعیت دقیق سند با وضع موجود مطمئن باشد. تا پلاک ثبتی در نقشه درج شود.

دومین راه اینکه جانمایی پلاک ثبتی انجام شود. و نقشه یو تی ام حاصل از جانمایی پلاک ثبتی با نقشه یو تی ام وضع موجود تطبیق داده شود. برای این کار باید باتوجه‌به سند قدیمی ملک و پلاک ثبتی آن نقشه ثبتی ملک تهیه شود. و باتوجه‌به نقشه ثبتی نقشه یو تی ام سند تهیه شود. برای تهیه این نقشه باید حتماً به کارشناسان رسمی دادگستری امور ثبتی مراجعه کنید. زیرا تخصص لازم در این زمینه و دسترسی به اطلاعات ثبتی تنها از عهده کارشناس رسمی دادگستری امور ثبتی برمی‌آید.

این مطلب چه مقدار برای شما مفید بوده است؟

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز. 5 / 5. میزان امتیاز: 3

تا کنون امتیازی ثبت نشده. اولین نفر باشید.

نقشه برداری رادینمشاهده نوشته ها

Avatar for نقشه برداری رادین

شرکت فنی مهندسی رادین مپ متشکل از گروه کارشناسان رسمی دادگستری، نقشه برداری و امور ثبتی فعال در تمام زمینه های امور ثبتی اعم از تهیه نقشه های (UTM) یو تی ام ادارات ثبت و شهرداریها و جانمایی پلاک های ثبتی سند های قدیمی دفترچهای و شاهنشاهی و تعیین موقعیت دقیق املاک و همچنین تفسیر عکس های هوایی برای سازمان های دولتی و قضایی و انجام کلیه استعلامات ملکی و امور فنی ملک با استفاده از بروزترین تجهیزات و مجرب ترین کارشناسان آماده ارائه خدمات به متقاضیان می باشد. برای اخذ مشاوره رایگان و ثبت سفارش با شماره های زیر تماس بگیرید 09129277534 — 02166398316

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *