نقشه مساحت دقیق برای هر واحد

از آنجایی که برای انجام معاملات ملکی علی الخصوص آپارتمان نیاز به مساحت دقیق واحد است. باید با انجام نقشه برداری این کار انجام شود. تا بتوان به مساحت دقیق مورد معامله از ملک که با قوانین و ضوابط ملی ساختمان همخوانی داشته باشد. دست پیدا کرد. و برای این مساحت دقیق باید تفکیک آپارتمان برای واحد توسط کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی یا مهندسین عضو نظام مهندسی مراجعه شود. و نقشه مساحت دقیق برای هر واحد تهیه شود. تا بتوان معامله مطمئنی انجام داد. و انجام این کار در صورتی است. که ملک هنوز در حال ساخت است. و به صورت پیش فروش معامله می شود. یا اینکه فاقد سند تک برگ و مساحت دقیق می باشد.

منظور از تفکیک آپارتمان چیست؟ (تعیین نقشه مساحت دقیق برای هر واحد)

تفکیک آپارتمان نیز یکی از امور نقشه برداری است. که طی انجام این کار مساحت دقیق هر واحد حاصل می گردد. و این مساحت همان مساحت دقیق در حد سانتی متر است. که در سند مربوط به واحد آپارتمان نیز درج می شود.

در واقع تفکیک آپارتمان یکی از مراحل اخذ پایانکار و سند تک برگ برای ساختمان است. که از طرف نظام مهندسی انجام می گیرد. و برای انجام تفکیک آپارتمان برای سند باید از طریق دفتر خدمات درخواست داده شود. تا مهندس از طرف نظام مهندسی انتخاب و بر سر ملک حاضر شود. اما اگر ملک قبل از پایان ساخت و ساز مورد معامله قرار گیرد. یا اینکه ملک دارای سند قدیمی باشد. و مساحت دقیق آن مشخص نباشد. نیز می توان با مراجعه داوطلبانه به کارشناسان رسمی دادگستری یا مهندسین عضو نظام مهندسی کار تفکیک آپارتمان را تنها برای واحد خود انجام دهید.

نحوه انجام تفکیک آپارتمان

برای انجام تفکیک آپارتمان تنها نیاز به متر کشی از واحد های آپارتمانی است. اما اگر ملک دارای شکستگی و زوایای متعدد باشد. برای دقیق بودن کار تفکیک بهترین راه استفاده از دوربین نقشه برداری است. تا گوشه های ملک به طور دقیق برداشت شود.

بر همین اساس کارشناس با استفاده از متر لیزری در محل واحد اندازه های دقیق از ملک را برداشت می کند. و با توجه به اندازه ها و قانون و مقررات ملی ساختمان نقشه ملک در محیط نرم افزاری ترسیم می گردد. که این نقشه در نهایت مساحت مورد معامله ملک را نمایش می دهد. و این مساحت در سند های تک برگ که برای هر واحد صادر می شود. نیز درج می گردد. اما اگر انجام تفکیک آپارتمان به درخواست متقاضی و تنها برای یک واحد انجام گیرد. حاصل کار نقشه مساحت دقیق برای هر واحد است. که در صورت نیاز متقاضی توسط کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی یا مهندسین عضو نظام مهندسی ساختمان مهر و امضا می شود.

نقشه مساحت دقیق برای هر واحد

در صورتی که مساحت واقعی واحد با مساحت سند مغایر باشد چه کاری باید انجام شود؟

تهیه نقشه مساحت دقیق برای هر واحد

اگر در انجام نقشه برداری و تفکیک آپارتمان موقع صدور سند مشکل وجود داشته باشد. و مساحت سند دقیق نباشد. برای اعتراض به این موضوع نیز با تهیه نقشه تفکیک آپارتمان که توسط کارشناس رسمی دادگستری نقشه برداری مهر و امضا شده است. به شورای حل اختلاف محل ملک مراجعه کنید. و درخواست صدور مجدد سند و اصلاح مساحت سند را بدهید.

برای انجام تفکیک آپارتمان املاکی که در حال ساخت هستند، چه زمانی باید به کارشناسان مراجعه کرد؟

برای نقشه مساحت دقیق برای هر واحد در حال ساخت چه کار باید کرد؟

یکی از مشکلاتی که امروزه خریداران ملک با آن مواجه هستند. این است که املاک به صورت پیش فورش معامله می شود. مساحت واحد طبق نقشه معماری به مالکین اعلام می گردد. و حتی کلاهبرداری های ملکی نیز در این زمینه زیاد است. و امکان اینکه سازنده مساحت بالاتری را نسبت به مساحت واقعی اعلام کند. وجود دارد. و در این صورت بهترین راه این است که قبل از پرداخت نهایی تفکیک آپارتمان انجام شود. و نقشه واحد آپارتمانی تهیه گردد.

برای تهیه نقشه تفکیک آپارتمان برای املاک در حال ساخت باید زمانی به کارشناسان رسمی مراجعه شود. که دیوار کشی های ملک و تفکیک فضای هر واحد انجام شده باشد. زیرا یکی از قوانین مربوط به ساختمان در مورد تاثیر گذار بودن ضخامت دیوار ها در مساحت واحد است.

چه زمانی نیاز به دوربین نقشه برداری است؟

همان طور که گفته شد زمانی که ملک دارای زوایا و شکستگی های متعدد باشد. امکان به دست آوردن این زوایا با متر ممکن نیست. و بهترین کار استفاده از دوربین نقشه برداری و تهیه نقشه تفکیک آپارتمان است. که انجام کار با دوربین به این صورت انجام می شود. که از بیرون ملک برداشت انجام می گرد. و همچنین در داخل هر واحد نیز برداشت انجام می شود. و با ترسیم این نقاط با توجه به قوانین ساختمان نقشه تکمیل می گردد.

برای رفع سوالات و ابهامات در مورد نقشه مساحت دقیق برای هر واحد می توانید با کارشناسان رسمی دادگستری ما در اکسپرت جاستیس تماس حاصل نمایید.

 

رادین مپ

خیابان خالد اسلامبولی (وزرا)، نبش سی و هفتم، پلاک 163، واحد6
تهران, تهران
ایران
تلفن: +989129277534
تلفن دوم: +982166398316
فکس: 02188857248
ایمیل: radinmapiran@gmail.com
شنبه09:00 - 18:00
یک شنبه09:00 - 18:00
دوشنبه09:00 - 18:00
سه شنبه09:00 - 18:00
چهار شنبه09:00 - 18:00
پنج شنبه09:00 - 13:00
جمعهبسته است

این مطلب چه مقدار برای شما مفید بوده است؟

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز. 5 / 5. میزان امتیاز: 4

تا کنون امتیازی ثبت نشده. اولین نفر باشید.

نقشه برداری رادینمشاهده نوشته ها

Avatar for نقشه برداری رادین

شرکت فنی مهندسی رادین مپ متشکل از گروه کارشناسان رسمی دادگستری، نقشه برداری و امور ثبتی فعال در تمام زمینه های امور ثبتی اعم از تهیه نقشه های (UTM) یو تی ام ادارات ثبت و شهرداریها و جانمایی پلاک های ثبتی سند های قدیمی دفترچهای و شاهنشاهی و تعیین موقعیت دقیق املاک و همچنین تفسیر عکس های هوایی برای سازمان های دولتی و قضایی و انجام کلیه استعلامات ملکی و امور فنی ملک با استفاده از بروزترین تجهیزات و مجرب ترین کارشناسان آماده ارائه خدمات به متقاضیان می باشد. برای اخذ مشاوره رایگان و ثبت سفارش با شماره های زیر تماس بگیرید 09129277534 — 02166398316

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *