خدمات نقشه برداری یو تی ام

برای تهیه نقشه یو تی ام عرصه ملک نیاز به انجام نقشه برداری از ملک است. که این نقشه مورد استفاده در ادارات دولتی مربوط به ملک مورد توجه قرار می‌گیرد. و برای انجام خدمات نقشه برداری یو تی ام باید به کارشناسان رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه کنید. تا با توجه به اطلاعات موجود از ملک نحوه انجام کار نقشه برداری مشخص شود. و بتوان نقشه یو تی ام ملک را تهیه کرد.

نقشه یو تی ام چیست و چگونه تهیه می شود؟

با استفاده ماهواره‌هایی که به دور زمین در گردش هستند. یک سیستم مختصات جهانی برای کره زمین تعریف شده است. که موقعیت هر نقطه را به صورت منحصر به فرد نمایش می‌دهد. به این سیستم مختصات، سیستم مختصات جهانی UTM  یو تی ام گفته می‌شود. و به ماهواره‌ای که برای این سیستم مختصات به کار می‌رود. ماهواره WGS84 گفته می‌شود.

بر اساس این سیستم مختصات هر نقطه بر روی زمین دارای یک مختصات جداگانه است. که مخصوص به همان نقطه و نمایش دهنده موقعیت آن نقشه بر روی کره زمین است. برای همین منظور می‌توان از این سیستم مختصات برای تعیین موقعیت و حتی تعیین حدود و مرزهای دقیق املاک بر روی زمین استفاده کرد.

 برای تهیه نقشه یو تی ام باید نقشه برداری توسط متخصصین این امر انجام شود. تا اولاً آشنایی کامل به ابزار و تجهیزات نقشه برداری داشته باشند. ثانیاً تخصص کامل در شناخت عوارض و برداشت دقیق از عرصه ملک داشته باشند. ثالثاً صلاحیت مهر و امضا نقشه‌های تهیه شده برای عرصه ملک را داشته باشند. برای همین منظور باید به کارشناسان رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه می‌شود. تا برداشت و تهیه نقشه یو تی ام ملک را انجام دهند.

  • تهیه نقشه یو تی ام با استفاده از تجهیزات نقشه برداری

یکی از راه‌های تهیه نقشه یو تی ام استفاده از تجهیزات نقشه برداری مانند جی‌پی‌اس های دقیق دو یا سه فرکانسه و یا دوربین‌های دقیق توتال استیشن لایکا است. که باید برای انجام خدمات نقشه برداری یو تی ام با استفاده از تجهیزات نقشه برداری حتماً موقعیت ملک و حدود و مرزها به صورت دقیق مشخص باشد. تا بتوان با استفاده از تجهیزات نقشه برداری در محل ملک برداشت دقیق از عرصه ملک را انجام داد. و با توجه به اطلاعات برداشت شده و تخلیه اطلاعات دستگاه در نرم افزار ترسیم نقشه یو تی ام ملک را انجام داد. و در نهایت موقعیت عرصه ملک در سیستم مختصات یو تی ام مشخص می‌شود.

  • تهیه نقشه یو تی ام با جانمایی پلاک ثبتی

اما در صورتی که ملک دارای موقعیت یا حدود مشخص نباشد. و مالک قادر به تشخیص دقیق این حدود نباشد. باید با انجام جانمایی پلاک ثبتی و بررسی سند و مدارک ملکی کار تهیه نقشه یو تی ام انجام شود. برای همین باید فردی که دسترسی به اطلاعات و نقشه‌های ثبتی را دارد. کار تهیه نقشه جانمایی ملک را انجام دهد.

برای همین منظور باید به کارشناسان رسمی دادگستری امور ثبتی مراجعه شود. تا در ابتدا با بررسی سند ملک و با توجه به پلاک ثبتی سند استعلام نقشه ثبتی ملک گرفته شود. و با تهیه نقشه ثبتی و تبدیل آن به سیستم مختصات یو تی ام بتوان موقعیت ملک را بر اساس پلاک ثبتی مشخص کرد. با تشخیص موقعیت ملک در نقشه ثبتی نقشه یو تی ام عرصه تهیه می‌شود. که این نقشه یو تی ام بر اساس سند می‌باشد. و امکان مغایرت آن با وضع موجود ملک وجود دارد.

خدمات نقشه برداری یو تی ام

هزینه نقشه UTM یو تی ام

هزینه تهیه نقشه یو تی ام بر اساس مساحت ملک تعیین می‌شود. که سالانه از طرف سازمان نقشه برداری کشور طبق تعرفه اعلام می‌شود. که برای تهیه نقشه یو تی ام برای ارگان‌های دولتی مانند اداره ثبت یا شهرداری باید حتماً به کارشناسان رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه کنید. همچنین برای اطلاع دقیق از قیمت تهیه نقشه یو تی ام ملک بهترین راه تماس با کارشناسان رسمی دادگستری شرکت رادین مپ به شماره تماس 09129277534 و یا شماره تماس ثابت 02166398316 است. تا با توجه به نوع درخواست خود تعیین قیمت تهیه نقشه یو تی ام را انجام دهید.

امکان تهیه نقشه UTM یو تی ام با گوشی وجود دارد؟

با وجود اینکه امکان تشخیص آدرس با استفاده از نرم افزارهای تلفن همراه مانند گوگل مپ وجود دارد. اما امکان تشخیص نقاط در این نرم افزار به صورت دقیق نیست. و هر نقطه در این نرم افزارها بین 3 تا 5 متر خطا دارد. که اصلاً قابل قبول نیست. از طرفی نقشه یو تی ام که برای ارائه به ارگان‌های دولتی تهیه می‌شود. باید دقیق باشد. که انجام آن تنها با انجام نقشه برداری امکان پذیر است. تا موقعیت دقیق نقاط به صورت کاملاً دقیق مشخص شود.

نقشه یو تی ام شهرداری

زمانی که برای اخذ جواز ساخت ملک خود به شهرداری مراجعه می‌کنید. از شما درخواست تهیه نقشه یو تی ام می‌شود. اما این نقشه یو تی ام باید حتماً با فرمت و دقت این سازمان همخوانی داشته باشد. تا با یک‌بار هزینه کردن نقشه یو تی ام مد نظر تهیه شود. برای همسن منظور در زمان تعیین قیمت تهیه نقشه یو تی ام بهتر است مورد استفاده خود را اعلام کنید. تا برداشت به صورت کامل انجام شود.

برای تهیه نقشه یو تی ام شهرداری باید علاوه بر برداشت عرصه ملک نقاط ارتفاعی از داخل عرصه ملک و گذرهای اطراف نیز برداشت شود. و در نقشه آورده شود تا از طریق این کدهای ارتفاعی میزان شیب منطقه مشخص و میزان گود برداری ملک تعیین شود.

علاوه بر این باید گذرهای موجود برداشت شود. تا از این طریق بتوان عرض گذرها را مشخص کرد. که ملک از لحاظ تجاوز یا عدم تجاوز به گذر مورد بررسی قرار گیرد. تا در صورت تجاوز به حریم گذر قبل از هرگونه ساخت و ساز اصلاح حدود ملک انجام گیرد. همچنین باید حدود املاک مجاور و از لحاظ همبادی بنا نیز برداشت شود. تا درصد تراکم بنا نیز تعیین گردد.

نقشه یو تی ام اداره ثبت

اداره ثبت نیز وظیفه سروسامان دادن به مالکیت املاک را دارد. از طرفی سند به روز ملکی سند تک برگ است. که یک سند سیستمی به شمار می‌رود. برای همین باید تمام اطلاعات فنی و حقوقی ملک در سیستم کاداستر کشور ثبت شود. یکی از این اطلاعات موقعیت و مساحت دقیق ملک است. که از طریق نقشه برداری یو تی ام انجام می‌گیرد.

برای همین منظور باید نقشه برداری ملک انجام شود. و نقشه یو تی ام ملک تهیه شود. تا با توجه به این نقشه یو تی ام موقعیت ملک و همچنین مساحت دقیق ملک با در نظر گرفتن زوایای ملک تعیین شود. برای بهره مندی از خدمات نقشه برداری یو تی ام می توانید با کارشناسان ما در رادین مپ تماس حاصل نمایید.

 

 

رادین مپ

خیابان خالد اسلامبولی (وزرا)، نبش سی و هفتم، پلاک 163، واحد6
تهران, تهران
ایران
تلفن: +989129277534
تلفن دوم: +982166398316
فکس: 02188857248
ایمیل: radinmapiran@gmail.com
شنبه09:00 - 18:00
یک شنبه09:00 - 18:00
دوشنبه09:00 - 18:00
سه شنبه09:00 - 18:00
چهار شنبه09:00 - 18:00
پنج شنبه09:00 - 13:00
جمعهبسته است

این مطلب چه مقدار برای شما مفید بوده است؟

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز. 5 / 5. میزان امتیاز: 5

تا کنون امتیازی ثبت نشده. اولین نفر باشید.

نقشه برداری رادینمشاهده نوشته ها

Avatar for نقشه برداری رادین

شرکت فنی مهندسی رادین مپ متشکل از گروه کارشناسان رسمی دادگستری، نقشه برداری و امور ثبتی فعال در تمام زمینه های امور ثبتی اعم از تهیه نقشه های (UTM) یو تی ام ادارات ثبت و شهرداریها و جانمایی پلاک های ثبتی سند های قدیمی دفترچهای و شاهنشاهی و تعیین موقعیت دقیق املاک و همچنین تفسیر عکس های هوایی برای سازمان های دولتی و قضایی و انجام کلیه استعلامات ملکی و امور فنی ملک با استفاده از بروزترین تجهیزات و مجرب ترین کارشناسان آماده ارائه خدمات به متقاضیان می باشد. برای اخذ مشاوره رایگان و ثبت سفارش با شماره های زیر تماس بگیرید 09129277534 — 02166398316

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *