جانمایی املاک تهران

املاک یکی از دارایی‌های مهم برای هر فرد است. که باید از موقعیت آن اطلاع دقیق داشته باشد. همچنین حدود و مرزهای ملک نیز به طور دقیق طبق سند بر روی زمین مشخص شده باشد. تا ملک دچار اختلاف یا مشکل نشود. اما در سندهای قدیمی منگوله دار به دلیل عدم وجود موقعیت سیستمی و تنها مشخص کردن موقعیت بر اساس پلاک ثبتی امکان گم‌شدن ملک یا حتی تجاوز به حریم ملک وجود دارد. برای همین منظور اگر مالکی برای مدت طولانی از ملک خود بی خبر باشد. باید برای تعیین موقعیت ملک خود جانمایی سند ملک را انجام دهد. تا موقعیت ملک به طور دقیق همراه با حدود و مرزهای سند بر روی زمین مشخص شود. برای مشاوره و دریافت اطلاعات بیشتر در مورد جانمایی املاک تهران می توانید با ما همراه باشید و از خدمات ما بهره منده شوید.

شماره شناسایی ملک از روی نقشه 

منظور از شماره شناسایی ملک همان پلاک ثبتی است. که در زمان اصلاحات اراضی برای املاک تعیین شد. این پلاک ثبت شامل یک پلاک اصلی و یک پلاک فرعی است. که در سندهای مالکیت قدیمی و تک برگ درج شده است. و برای شناسایی املاک در اداره ثبت باید حتماً پلاک ثبتی ملک ارائه شود. و یا برای تعیین موقعیت ملک نیاز به پلاک ثبتی است. که باید با توجه به نقشه‌های ثبتی موجود در اداره ثبت اقدام به تعیین موقعیت ملک بر اساس پلاک ثبتی شود.

برای جانمایی املاک تهران باید با توجه به اسناد و مدارک موجود از ملک که در آن‌ها پلاک ثبتی و حدود اربعه درج شده است اقدام به تهیه نقشه جانمایی کرد. همچنین انجام جانمایی پلاک ثبتی نیاز به تخصص در این زمینه دارد. برای همین باید به کارشناسان رسمی دادگستری امور ثبتی مراجعه کرد. تا با توجه به ارائه سند مالکیت نقشه ثبتی با توجه به پلاک ثبتی درج شده در سند تهیه شود. و با تبدیل این نقشه ثبتی به سیستم مختصات یو تی ام موقعیت ملک تعیین شود.

پلاک ثبتی‌های تهران ( جانمایی املاک تهران )

تهران دارای مناطق جداگانه‌ای است. که هر منطقه دارای پلاک ثبتی جداگانه نیز هست. و هر منطقه دارای یک پلاک اصلی مشخص می‌باشد. و هر قطعه زمین دارای یک پلاک ثبتی جداگانه است. اما درصورتی‌که هر قطعه زمین مجدد تقسیم و تفکیک انجام شود. امکان صدور پلاک ثبتی جدید برای ملک وجود دارد. برای مثال:

 • پلاک ثبتی اصلی منطقه ولنجک تهران پلاک 67 اصلی است.
 • پلاک ثبتی منطقه لواسان شامل پلاک ثبتی 78 اصلی معروف به مزرعه سنگ لشگری و پلاک ثبتی 79 اصلی معروف به کمرد و سوهانک و پلاک ثبتی 73 اصلی معروف به مزرعه طلادر است.
 • پلاک ثبتی منطقه خاک سفید پلاک ثبتی 92 اصلی است.
 • پلاک ثبتی منطقه پونک پلاک ثبتی 118 اصلی است.
 • پلاک ثبتی منطقه باغ فیض (اشرفی اصفهانی) تهران پلاک ثبتی 126 اصلی است.
 • پلاک ثبتی منطقه فرحزاد پلاک ثبتی 116 اصلی است.
 • پلاک ثبتی منطقه جماران تهران پلاک ثبتی 8 اصلی است.
 • پلاک ثبتی منطقه حصارک تهران پلاک ثبتی 7 اصلی است.
 • پلاک ثبتی منطقه مراد آباد تهران پلاک ثبتی 121 اصلی است.
 • پلاک ثبتی منطقه ازگل تهران پلاک ثبتی 80 اصلی است.
 • پلاک ثبتی منطقه طرشت تهران پلاک ثبتی 2395 اصلی است.
 • پلاک ثبتی منطقه ورامین معروف به بهنام عرب پلاک ثبتی 171 اصلی است.
 • پلاک ثبتی مهرشهر کرج پلاک ثبتی 170 اصلی است.

سرچ پلاک ثبتی اصلی و فرعی روی نقشه گوگل

انجام جانمایی املاک تهران از طریق گوگل مپ 

گوگل یک نرم افزار ماهواره‌ای است. که موقعیت هر منطقه را بر روی کره زمین نمایش می‌دهد. اما این نرم افزار شامل پلاک ثبتی قطعات نمی‌شود. تنها نمایش ماهواره‌ای از هر قطعه زمین را با دید عمودی یا نیمه مایل نمایش می‌دهد. پس به طور کامل می‌توان گفت که تعیین پلاک ثبتی ملک با توجه به گوگل امکان پذیر نیست. همچنین باید گفت که نرم‌افزارهای مربوط به پلاک ثبتی امکان خطا و اشتباه دارند. و تنها با استفاده از نقشه‌های ثبتی بهترین روش برای تعیین پلاک ثبتی تا تعیین موقعیت ملک است.

تبدیل سند قدیمی ملک به سند تک برگ

سندهای قدیمی منگوله دار و شاهنشاهی در حال حاضر با افزایش شهرها و تقسیم هر پلاک دچار اشتباه و اختلافاتی شده است. برای همین منظور دولت سند سیستمی تک برگ را جایگزین سندهای قدیمی کرد. که اطلاعات فنی و ثبتی در سیستم کاداستر کشور ثبت می‌گردد. که یکی از این اطلاعات موقعیت ملک در سیستم مختصات یو تی ام است. به صورت نقشه یو تی ام تهیه می‌شود. و در سیستم کاداستر کشور ثبتی می‌گردد. تا از مشکل گم‌شدن آدرس ملک جلوگیری شود.

برای همین منظور باید جانمایی پلاک ثبتی ملک برای املاک گمشده و یا انجام نقشه‌برداری از ملک برای املاک دارای موقعیت دقیق انجام گیرد. لازم به ذکر است که برای تهیه این نقشه باید به کارشناسان رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی مراجعه کرد. تا بعد از تهیه نقشه یو تی ام توسط این کارشناس مهر و امضا شود. و در صورتی نقشه در اداره ثبت دارای اعتبار است. که توسط این متخصصین مهر و امضا شده باشد. برای مشاوره جانمایی املاک تهران میتوانید با مشاوارن ما در تماس باشید.

برای ارتیباز با کارشناسان ما در اکسپرت جاستیس و رفع مشکلات خود در مورد جانمایی املاک تهران می تواندی با کارشناسان ما د رتماس باشید

این مطلب چه مقدار برای شما مفید بوده است؟

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز. 4 / 5. میزان امتیاز: 4

تا کنون امتیازی ثبت نشده. اولین نفر باشید.

نقشه برداری رادینمشاهده نوشته ها

Avatar for نقشه برداری رادین

شرکت فنی مهندسی رادین مپ متشکل از گروه کارشناسان رسمی دادگستری، نقشه برداری و امور ثبتی فعال در تمام زمینه های امور ثبتی اعم از تهیه نقشه های (UTM) یو تی ام ادارات ثبت و شهرداریها و جانمایی پلاک های ثبتی سند های قدیمی دفترچهای و شاهنشاهی و تعیین موقعیت دقیق املاک و همچنین تفسیر عکس های هوایی برای سازمان های دولتی و قضایی و انجام کلیه استعلامات ملکی و امور فنی ملک با استفاده از بروزترین تجهیزات و مجرب ترین کارشناسان آماده ارائه خدمات به متقاضیان می باشد. برای اخذ مشاوره رایگان و ثبت سفارش با شماره های زیر تماس بگیرید 09129277534 — 02166398316

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *