تهیه نقشه utm برای کشاورزی

به‌منظور انجام امور ملکی خود در شهرداری باید مدارک موردنیاز را تهیه کنید. که یکی از این مدارک نقشه یو تی ام است. و برای تهیه نقشه utm برای شهرداری باید به نوع درخواست خود در این سازمان و فرمت مدنظر سازمان برای تهیه نقشه یو تی ام دقت کنید. که در بیشتر موارد تهیه نقشه یو تی ام برای اخذ جواز ساخت یا تخریب و نوسازی در زمین انجام می‌گیرد. که تهیه این نقشه یو تی ام باید باتوجه‌به داشتن تمامی اطلاعات مربوط به انجام این کار انجام گیرد. و تنها در تخصص کارشناسان رسمی دادگستری نقشه‌برداری یا امور ثبتی است.

مراحل اخذ جواز ساخت در شهرداری

باتوجه‌به اینکه اخذ جواز ساخت در شهر و هر منطقه با شهر و مناطق دیگر متفاوت است. برای اطلاع از مدارک موردنیاز برای اخذ پروانه ساختمان از شهرداری باید به این سازمان مراجعه کنید. و از مدارک موردنیاز برای انجام این کار اطلاع پیدا کنید. که در تهران روند اخذ جواز ساخت شامل مراحل زیر است:

  • تشکیل پرونده:

در مرحله اول برای اخذ جواز ساخت مالک یا سازنده که وکیل قانونی مالک است. باید درخواست خود را کتباً به دفاتر خدمات الکترونیک شهرداری اعلام کند. و در کنار درخواست کتبی خود باید مدارک موردنیاز برای ارائه به شهرداری برای تشکیل پرونده را ارائه دهد. که این مدارک شامل اصل و کپی سند مالکیت، اصل و کپی شناسنامه و فیش پرداخت عوارض شهرداری سال جاری و سال پیشین است.

  • دستور صدور بازدید از ملک:

در این مرحله زمان بازدید مأمور شهرداری از ملک صادر می‌گردد. که در این مرحله باید نقشه یو تی ام از عرصه ملک که با فرمت مدنظر شهرداری همخوانی داشته باشد. توسط کارشناس رسمی دادگستری نقشه‌برداری یا امور ثبتی تهیه شود. تا باتوجه‌به این نقشه ابعاد زمین، موقعیت ملک، عرض‌گذر، و میزان شیب منطقه بررسی شود. در این مرحله تعداد طبقات بنا بر اساس مساحت ملک تعیین می‌گردد.

  • بررسی گزارش مأمور فنی و کاربری ملک:

در شهرهای بزرگ علی‌الخصوص تهران طرح تفصیلی اجرا می‌شود. که بر اساس طرح تفصیلی شهرداری بعضی از املاک در این طرح قرار می‌گیرند و برای درخواست جواز ساخت باید در ابتدا بررسی شود. که آیا ملک در داخل طرح قرار گرفته است؟ و اگر قرار گرفته باشد. تراکم آن چه مقدار است.

  • تهیه دستور نقشه:

بعد از تعیین اطلاعاتی که مربوط به ساختمان می‌شود. دستور تهیه نقشه به مهندس معمار ارجاع داده می‌شود. و این اطلاعات که شامل تعداد طبقات بنا، میزان درصد اشتغال بنا، در صورت اصلاح حدود ملک بر اساس طرح تفصیلی شهرداری مساحت و حدود جدید عرصه ملک، و تعداد پارکینگ و… در تهیه دستور نقشه مؤثر است.

  • پرداخت عوارض شهرداری:

بعد از تأیید نهایی دستور نقشه توسط دفاتر خدمات و رفع ایرادات و مشکلات بر اساس تعداد طبقات و بنای موجود عوارض شهرداری تعیین و پرداخت می‌گردد.

  • صدور پروانه تخریب و نوسازی ملک:

بعد از طی‌کردن مراحل پیش‌نویس جواز ساخت تهیه می‌شود. که مالک یا سازنده موظف هستند. طبق این جواز ساخت‌وساز ملک را انجام دهند. تا در مراحل بعدی برای صدور پایان کار به مشکل نخورند. و اگر خلاف در حین ساخت ملک انجام شود. در صورت تأیید شهرداری تنها جریمه آن در نهایت پرداخت می‌شود. اما اگر از لحاظ تأسیسات یا استحکام بنا دچار مشکل باشد. شهرداری دستور به تخریب می‌دهد.

تهیه نقشه utm برای شهرداری

نحوه تهیه نقشه utm  برای شهرداری

همان‌طور که قبلاً گفته شد. برای اخذ جواز ساخت نیاز به تهیه نقشه یو تی ام است. و این نقشه یو تی ام باید شامل تمام اطلاعات مدنظر برای ارائه به شهرداری باشد. در اصل نقشه یو تی ام به نقشه‌ای گفته می‌شود. که موقعیت دقیق قرارگیری ملک را بر روی کره زمین در سیستم مختصات جهانی UTM  نمایش می‌دهد. اما برای تهیه نقشه یو تی ام در شهرداری باید توجه داشت. که این نقشه یو تی ام باید با یکبار برداشت و ترسیم تمام اطلاعات مدنظر را برای شهرداری شامل شود.

  • کدهای ارتفاعی:

کدهای ارتفاعی به‌منظور تعیین شیب منطقه تعیین می‌شوند. که علاوه بر برداشت یو تی ام از گوشه‌ها و مرزهای ملک باید کدهای ارتفاعی از داخل عرصه ملک و گذرهای اطراف در نقشه درج شود. تا شهرداری براین‌اساس میزان گودبرداری ملک را تعیین کند.

  • عرض‌گذر:

یکی از آیتم‌های مهم برای هر شهرداری این است. که ملک از حریم خود خارج نشده باشد. و به عرض‌گذر تجاوزی صورت نگرفته باشد. که در صورت مشاهده تجاوز به حریم گذر باید قبل از ساخت‌وساز حدود ملک خود را اصلاح کند. برای همین باید علاوه بر برداشت عرصه ملک گذرهای اطراف ملک نیز برداشت و در نقشه آورده شود.

  • ترسیم حدود سند:

برای بررسی حدود سند با وضع موجود و تطبیق آن‌ها باید بعد از برداشت وضع موجود ملک و ترسیم آن ابعاد و مساحت سند نیز با رنگ دیگری بر روی نقشه یو تی ام وضع موجود ترسیم گردد. تا از این طریق بتوان تطبیق وضع موجود ملک انجام شود. در مواردی وجود دارد که ملک به حریم گذر تجاوز کرده است. اما طبق این نقشه از حدود خارج نشده است. که در این صورت منشأ مشکل به‌هم‌ریختگی مرزها از املاک هم‌جوار است. و در این صورت شهرداری دستور به تهیه نقشه کادر می‌دهد.

این مطلب چه مقدار برای شما مفید بوده است؟

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز. 5 / 5. میزان امتیاز: 3

تا کنون امتیازی ثبت نشده. اولین نفر باشید.

نقشه برداری رادینمشاهده نوشته ها

Avatar for نقشه برداری رادین

شرکت فنی مهندسی رادین مپ متشکل از گروه کارشناسان رسمی دادگستری، نقشه برداری و امور ثبتی فعال در تمام زمینه های امور ثبتی اعم از تهیه نقشه های (UTM) یو تی ام ادارات ثبت و شهرداریها و جانمایی پلاک های ثبتی سند های قدیمی دفترچهای و شاهنشاهی و تعیین موقعیت دقیق املاک و همچنین تفسیر عکس های هوایی برای سازمان های دولتی و قضایی و انجام کلیه استعلامات ملکی و امور فنی ملک با استفاده از بروزترین تجهیزات و مجرب ترین کارشناسان آماده ارائه خدمات به متقاضیان می باشد. برای اخذ مشاوره رایگان و ثبت سفارش با شماره های زیر تماس بگیرید 09129277534 — 02166398316

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *