تهیه نقشه تفکیک آپارتمان قبل از صدور پایانکار

به‌منظور خرید واحدهای آپارتمانی که فاقد مساحت دقیق و سند تک‌برگ هستند. باید برای انجام معامله‌ای مطمئن و پیشگیری از ضرر و زیان مالی نقشه تفکیک آپارتمان تهیه شود. که این کار معمولاً در املاک فاقد پایان کار و نوساز انجام می‌گیرد. که تهیه نقشه تفکیک آپارتمان قبل از صدور پایانکار توسط کارشناسان رسمی دادگستری نقشه‌برداری یا مهندسین عضو نظام‌مهندسی ساختمان یکی از امور واجب برای انجام معاملات املاک فاقد سند تک‌برگ است.

منظور از تفکیک آپارتمان چیست؟

تفکیک آپارتمان یکی از امور نقشه‌برداری است. که طی آن مساحت دقیق واحد آپارتمانی حاصل شود. از این عملیات نقشه‌برداری برای اخذ سند تک‌برگ واحد آپارتمانی استفاده می‌شود. اما می‌توان برای انجام امور معاملاتی املاکی که از مساحت واقعی و دقیق آن‌ها اطلاعی در دست نیست. نیز استفاده کرد تا معامله مطمئنی باتوجه‌به مساحت ملک انجام شود.

برای تهیه نقشه تفکیک آپارتمان قبل از صدور پایانکار به‌صورت داوطلبانه به کارشناسان رسمی دادگستری نقشه‌برداری یا مهندسین عضو نظام‌مهندسی ساختمان مراجعه کنید. و با درخواست تفکیک آپارتمان تنها برای واحد خود نقشه تفکیک آپارتمان را تهیه کنید. تا مساحت دقیق واحد آپارتمانی حاصل شود.

برای تفکیک آپارتمان تنها یک واحد باید با استفاده از متر لیزری در داخل واحد اندازه‌گیری دقیق انجام شود. و با درنظرگرفتن ضخامت دیوارها ترسیم نقشه تفکیک آپارتمان در محیط نرم‌افزار اتوکد باتوجه‌ به قوانین ساختمان انجام گیرد. تا بتوان مساحت دقیق واحد آپارتمان را به دست آورد.

در چه زمانی برای تفکیک آپارتمان از دوربین نقشه‌برداری استفاده می‌شود؟

در عرصه‌هایی که به‌صورت مستطیل نیستند. یا دارای شکستگی‌های متعدد هستند. قطعاً بنای ساخته شده نیز تحت‌تأثیر این زوایا قرار گرفته است. یا در مجتمع‌های تجاری معمولاً طراحی بنا با درنظرگرفتن زوایا است. و ازآن‌جهت که زوایای ملک در مساحت تأثیرگذار است. بهترین راه برای تعیین مساحت واحد انجام نقشه‌برداری و برداشت گوشه‌ها و دیوارها با دوربین نقشه‌برداری است. که برای همین باید برداشت با دوربین انجام گیر. تا با ترسیم نقشه ملک و درنظرگرفتن آئین و مقررات ملی ساختمان نقشه تفکیک آپارتمان تهیه شود. و مساحت واحد آپارتمانی حاصل شود.

تفکیک آپارتمان در صلاحیت چه کسی است؟

تفکیک آپارتمان یکی از امور نقشه‌برداری است. که نیاز به آشنایی با آئین و مقررات ملی ساختمان دارد. که نقشه‌برداران برای آزمون نظام‌مهندسی با این قوانین آشنایی پیدا می‌کنند. همچنین برای اخذ سند تک‌برگ بعد از ثبت درخواست متقاضی در دفاتر خدمات الکترونیک کار به نظام‌مهندسی ارجاع داده می‌شود. تا برای انجام تفکیک آپارتمان از کل ساختمان مهندس مورد تأیید برای انجام این امور به محل ملک اعزام شود.

در ادامه کارشناسان رسمی دادگستری نقشه‌برداری یا امور ثبتی نیز اغلب عضو نظام مهندسی ساختمان هستند. و صلاحیت لازم را برای انجام تفکیک آپارتمان دارند. همچنین دارای مهر و امضا معتبر برای انجام تفکیک آپارتمان هستند. برای همین منظور می توان برای انجام امور تفکیکی خود به این متخصصین مراجعه کنید. و درخواست تفکیک آپارتمان را تنهای برای واحد خود به این کارشناسان واگذار کنید.

نحوه انجام تفکیک آپارتمان برای اخذ سند تک‌برگ

زمانی که برای اخذ سند تک‌برگ برای واحدهای آپارتمانی اقدام می‌کنید. باید ثبت درخواست خود را با ارائه مدارک موردنیاز به دفاتر خدمات الکترونیک مستقر در محل ملک اعلام نمایید. تا از طریق دفاتر خدمات کار به نظام‌مهندسی ارجاع گردد. و با انتخاب مهندس از طریق نظام‌مهندسی برای تفکیک آپارتمان اقدام شود. با حضور مهندس در ملک و اندازه‌گیری تمام قسمت‌ها اعم از مشاعات و واحدهای نقشه‌های مدنظر با فرمت شهرداری به همراه سی دی ارسال گردد. و با اخذ پایان کار ملک با ارائه به مهندس مربوطه مجدد نقشه‌ها و سی دی با فرمت اداره ثبت تهیه شود. تا سند تک‌برگ بر اساس نقشه‌ها و صورت‌مجلس تفکیکی صادر گردد.

 

این مطلب چه مقدار برای شما مفید بوده است؟

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز. 5 / 5. میزان امتیاز: 1

تا کنون امتیازی ثبت نشده. اولین نفر باشید.

نقشه برداری رادینمشاهده نوشته ها

Avatar for نقشه برداری رادین

شرکت فنی مهندسی رادین مپ متشکل از گروه کارشناسان رسمی دادگستری، نقشه برداری و امور ثبتی فعال در تمام زمینه های امور ثبتی اعم از تهیه نقشه های (UTM) یو تی ام ادارات ثبت و شهرداریها و جانمایی پلاک های ثبتی سند های قدیمی دفترچهای و شاهنشاهی و تعیین موقعیت دقیق املاک و همچنین تفسیر عکس های هوایی برای سازمان های دولتی و قضایی و انجام کلیه استعلامات ملکی و امور فنی ملک با استفاده از بروزترین تجهیزات و مجرب ترین کارشناسان آماده ارائه خدمات به متقاضیان می باشد. برای اخذ مشاوره رایگان و ثبت سفارش با شماره های زیر تماس بگیرید 09129277534 — 02166398316

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *