تعیین موقعیت پلاک ثبتی

زمانی که ملک دارای سند قدیمی منگوله دار باشد. و مالک موقعیت دقیق ملک را تشخیص ندهد. برای تعیین آدرس این املاک باید از طریق سند قدیمی و پلاک ثبتی استفاده شود. که در این صورت تعیین موقعیت پلاک ثبتی انجام می گیرد. برای انجام این کار باید به کارشناسان رسمی دادگستری امور ثبتی مراجعه گردد. تا کار تعیین موقعیت ملک انجام شود. و موقعیت ملک بر اساس نقشه یو تی ام تعیین گردد. که به این کار اصطلاحا جانمایی پلاک ثبتی می گویند. امروز با کارشناسان دادگستری ما همراه باشید تا در مورد تعیین موقعیت پلاک ثبتیبا همدیگر بحث و گفتگو کنیم.

جانمایی پلاک ثبتی چیست؟

منظور از جانمایی پلاک ثبتی تعیین موقعیت و تعیین حدود و مرزهای یک ملک بر اساس سند است که در سندهای قدیمی تنها به‌صورت پلاک ثبتی و حدود اربعه درج شده است و درصورتی‌که مالک برای مدت طولانی از ملک خود بی‌خبر باشد. یا اینکه ملک به‌صورت ورثه‌ای باشد. موقعیت ملک به طور دقیق قابل‌تشخیص نیست و ازاین‌جهت است که نیاز به جانمایی پلاک ثبتی است. تا تعیین موقعیت پلاک ثبتی ملک انجام گیرد.

مدارک موردنیاز برای جانمایی پلاک ثبتی

مدارک مورد نیاز به تعیین موقعیت پلاک ثبتی

برای  انجام جانمایی پلاک ثبتی ملک باید اول مشخص شود که با چه هدفی قصد انجام این کار را دارید. زیرا برای تعیین پلاک ثبتی ملک (جانمایی معکوس پلاک ثبتی) و تعیین موقعیت ملک بر اساس سند (جانمایی پلاک ثبتی) تفاوت‌هایی وجود دارد.

درصورتی‌که ملک دارای موقعیت دقیق باشد. اما سند ملک موجود نباشد. برای مراجعه مالک یا وکیل مالک به اداره ثبت و درخواست رونوشت سند باید پلاک ثبتی ملک مشخص باشد. تا بتوان درخواست خود را ثبت کرد. بر همین اساس نیاز است که موقعیت ملک با تهیه نقشه یو تی ام مشخص گردد.

اما درصورتی‌که مالک سند و مدارک ملک را داشته باشد. اما موقعیت ملک قابل‌تشخیص نباشد. باید باتوجه‌به اسناد و مدارک ملک به موقعیت ملک دست پیدا کرد که در این صورت سند، بنچاق، مبایعه‌نامه و … را به کارشناس رسمی دادگستری امور ثبتی ارائه دهید. تا باتوجه‌به اطلاعات مندرج در این اسناد کار جانمایی پلاک ثبتی ملک انجام گیرد

چه زمانی نیاز به جانمایی سندهای مشاعی است؟

سند مشاعی به سندهایی گفته می‌شود که یک قطعه زمین با یک سند و پلاک ثبتی به قطعات کوچک‌تر تقسیم شده است و هر قطعه دارای مالک است که به هر فرد سند مشاعی تعلق می‌گیرد و زمانی که مالکین و شرکا قصد اخذ سند شش‌دانگ برای هر قطعه و جداسازی قطعات را داشته باشند. باید افراز زمین انجام گیرد.

برای افراز زمین تقسیم باید بر اساس قانون باشد و برای انجام این تقسیم‌بندی باید موقعیت دقیق هر قطعه مشاعی در زمین مادر مشخص گردد که در اصل نیاز به جانمایی پلاک ثبتی است. تا موقعیت دقیق هر قطعه بر اساس یو تی ام مشخص گردد.

نحوه انجام جانمایی پلاک ثبتی

نحوه تعیین موقعیت پلاک ثبتی

برای انجام جانمایی پلاک ثبتی ملک نیاز به اسناد و مدارک موجود از ملک است. تا باتوجه‌به پلاک ثبتی و حدود اربعه ملک که در سند درج شده است و باتوجه‌به نقشه ثبتی ملک که از طریق پلاک ثبتی از اداره ثبت تهیه می‌شود و تبدیل این نقشه ثبتی به سیستم مختصات یو تی ام موقعیت ملک بر اساس سند با رعایت حدود سند بر روی زمین مشخص گردد که این نقشه یو تی ام که بر اساس سند است. را نقشه جانمایی پلاک ثبتی می‌گویند.

تعیین موقعیت پلاک ثبتی

برای انجام جانمایی پلاک ثبتی باید به چه کسی مراجعه شود؟

کارشناس تعیین موقعیت پلاک ثبتی

همان‌طور که گفته شد. برای انجام جانمایی پلاک ثبتی باید به متخصصی مراجعه شود که دسترسی به اطلاعات ثبتی را داشته باشد. برای همین کارشناس رسمی دادگستری امور ثبتی یکی از متخصصینی است که قابلیت دسترسی و تخصص لازم را برای انجام جانمایی پلاک ثبتی املاک را دارد و نقشه یو تی ام حاصل از کار جانمایی پلاک ثبتی تنها با مهر و امضا این کارشناس است که اعتبار دارد.

نحوه درخواست جانمایی پلاک ثبتی

برای جانمایی پلاک ثبتی ملک خود و تعیین موقعیت پلاک ثبتی باید با کارشناسان رسمی دادگستری امور ثبتی ارتباط بگیرید و با ارائه مدارک موجود از ملک به این کارشناس درخواست جانمایی پلاک ثبتی بدهید و عنوان کنید که از موقعیت ملک خو اطلاعی ندارید. یا اینکه حدود و مرزهای ملک را نمی‌توانید به طور دقیق تعیین کنید.

هزینه انجام جانمایی پلاک ثبتی

قیمت تعیین موقعیت پلاک ثبتی

برآورد هزینه جانمایی پلاک ثبتی ملک باتوجه‌به پلاک ثبتی و منطقه قرارگیری ملک و همچنین مدارک موجود از ملک تعیین می‌گردد که داشتن اطلاعات کافی از ملک که شامل پلاک ثبتی و حدود اربعه ملک می‌شود. در قیمت انجام این کار مؤثر است. اما درصورتی‌که حدود اربعه ملک مشخص نباشد. نیاز است که با هزینه‌کردن این اطلاعات از اداره ثبت حاصل شود که این هزینه با تماس با کارشناسان رسمی دادگستری و بررسی مدارک به طور دقیق اعلام می‌شود.

جانمایی پلاک ثبتی برای شهرداری

زمانی که شهرداری از شما درخواست نقشه یو تی ام داشته باشد که در آن پلاک ثبتی ملک نیز درج شود. در این صورت نیز باید جانمایی پلاک ثبتی انجام دهید. حتی اگر موقعیت ملک مشخص باشد. زیرا کارشناس برای تطبیق سند با موقعیت ملک و درج پلاک ثبتی در نقشه یو تی ام باید اطمینان حاصل کند که در نتیجه جانمایی پلاک ثبتی انجام می‌شود.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد تعیین موقعیت پلاک ثبتی می توانید با کارشناسان ما در اکسپرت جاستیس در ارتباط باشید.

 

رادین مپ

خیابان خالد اسلامبولی (وزرا)، نبش سی و هفتم، پلاک 163، واحد6
تهران, تهران
ایران
تلفن: +989129277534
تلفن دوم: +982166398316
فکس: 02188857248
ایمیل: radinmapiran@gmail.com
شنبه09:00 - 18:00
یک شنبه09:00 - 18:00
دوشنبه09:00 - 18:00
سه شنبه09:00 - 18:00
چهار شنبه09:00 - 18:00
پنج شنبه09:00 - 13:00
جمعهبسته است

این مطلب چه مقدار برای شما مفید بوده است؟

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز. 5 / 5. میزان امتیاز: 3

تا کنون امتیازی ثبت نشده. اولین نفر باشید.

نقشه برداری رادینمشاهده نوشته ها

Avatar for نقشه برداری رادین

شرکت فنی مهندسی رادین مپ متشکل از گروه کارشناسان رسمی دادگستری، نقشه برداری و امور ثبتی فعال در تمام زمینه های امور ثبتی اعم از تهیه نقشه های (UTM) یو تی ام ادارات ثبت و شهرداریها و جانمایی پلاک های ثبتی سند های قدیمی دفترچهای و شاهنشاهی و تعیین موقعیت دقیق املاک و همچنین تفسیر عکس های هوایی برای سازمان های دولتی و قضایی و انجام کلیه استعلامات ملکی و امور فنی ملک با استفاده از بروزترین تجهیزات و مجرب ترین کارشناسان آماده ارائه خدمات به متقاضیان می باشد. برای اخذ مشاوره رایگان و ثبت سفارش با شماره های زیر تماس بگیرید 09129277534 — 02166398316

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *