تعرفه نقشه UTM زمین شیبدار

برای زمین‌هایی که دارای شیب بالایی هستند. یا نیاز به طی مسافت کوهستانی برای رسیدن به ملک را دارد. تعرفه نقشه UTM زمین شیبدار جداگانه‌ای تعریف شده است. که از زمین‌های مسطحاتی بیشتر تعریف شده است. برای همین باید در زمان تعیین قیمت تهیه نقشه UTM زمین این موضوع به کارشناسان رسمی اعلام شود. تا بعداً دچار هزینه مازاد نشوید.

نقشه UTM یو تی ام چیست؟

نقشه یو تی ام امروزه جزء مدارک اصلی برای هر ملکی به شمار می‌رود. که برای امور اداری ملک در سازمان‌ها و ارگان‌های دولتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای همین منظور باید حتماً نقشه یو تی ام دقیق با انجام نقشه برداری دقیق حاصل شود. تا بتوان از اطلاعات حاصل استفاده کرد. این اطلاعات شامل موقعیت ملک بر روی کره زمین، حدود و مرزهای ملک، مساحت دقیق ملک با توجه به زوایای ملک است. که جزء اطلاعات مهم هر ملکی به شمار می‌رود.

برای تهیه نقشه یو تی ام باید نقشه برداری از ملک انجام شود. که با توجه به این که موقعیت و حدود ملک مشخص است یا خیر، نحوه انجام عملیات نقشه برداری مشخص می‌شود.

در صورتی که موقعیت ملک محرز و مشخص باشد. و حد و حدود ملک نیز از طریق علامت‌گذاری یا دیوار کشی مشخص باشد. باید با استفاده از تجهیزات نقشه برداری تهیه نقشه یو تی ام انجام شود. تا در این صورت موقعیت ملک بر اساس وضع موجود مشخص شود. برای همین منظور باید با استفاده از تجهیزات نقشه برداری در محل ملک برداشت گوشه‌ها و مرزهای ملک انجام شود. تا با توجه به اطلاعات ترسیم نقشه ملک انجام شود. این نقشه در سیستم مختصات یو تی ام موقعیت دقیق قرار گیری ملک و مرزها را مشخص می‌کند. و به علاوه با توجه به زوایای ملک مساحت دقیق ملک را نیز مشخص می‌کند.

اما در صورتی که موقعیت ملک مشخص نباشد. نیاز به انجام جانمایی پلاک ثبتی سند است. برای همین منظور باید سند ملک را بررسی و بر اساس آن موقعیت ملک را مشخص کرد. در این صورت نیاز به تجهیزات نقشه برداری نیست. به جای آن باید به اطلاعات و نقشه‌های ثبتی مراجعه کرد. تا بر اساس پلاک ثبتی سند نقشه ثبتی تهیه شود. و نقشه ثبتی با جانمایی در سیستم مختصات یو تی ام موقعیت ملک را نمایش می‌دهد. که بر اساس آن نقشه یو تی ام ملک تهیه می‌شود.

تعیین قیمت تهیه نقشه UTM یو تی ام

برای تهیه نقشه یو تی ام تعرفه‌ای از طرف سازمان نقشه برداری کشور سالانه اعلام می‌شود. که با توجه به مساحت ملک تعین قیمت انجام شده است. برای همین منظور برای اطلاع از قیمت‌ها و تعرفه نقشه UTM زمین شیبدار و مسطحاتی بهترین راه تماس با کارشناسان رسمی دادگستری نقشه برداری یا امور ثبتی شرکت رادین مپ است. که با توجه به اطلاعات شما تعیین قیمت ملک به صورت دقیق انجام می‌شود. تنها باید توجه داشته باشید. که باید درخواست خود را برای تهیه نقشه یو تی ام به همراه نوع استفاده در کدام ارگان را اعلام کنید. به طور مثال اعلام کنید که نقشه یو تی ام برای شهرداری یا اداره ثبت است. تا با توجه به فرمت مد نظر این سازمان‌ها تهیه نقشه یو تی ام انجام گیرد.

تجهیزات نقشه برداری برای تهیه نقشه UTM یو تی ام

در زمان اصلاحات اراضی تجهیزات نقشه برداری برای ملک پیشرفته نبود. و تنها با انجام جانمایی ملک با سند انجام می‌شد. که همین موضوع باعث اختلافاتی در مساحت واقعی ملک با مساحت سند وجود دارد. اما در حال حاضر برای انجام نقشه برداری ملک از دوربین‌های توتال استیشن لایکا، جی‌پی‌اس های دقیق دو یا سه فرکانسه و یا در مساحت‌ها بالای چند هکتاری از پهپاد استفاده می‌شود. که نقشه برداری دقیق با استفاده از این تجهیزات انجام می‌گیرد.

این مطلب چه مقدار برای شما مفید بوده است؟

لطفا امتیاز خود را ثبت کنید.

میانگین امتیاز. 5 / 5. میزان امتیاز: 6

تا کنون امتیازی ثبت نشده. اولین نفر باشید.

نقشه برداری رادینمشاهده نوشته ها

Avatar for نقشه برداری رادین

شرکت فنی مهندسی رادین مپ متشکل از گروه کارشناسان رسمی دادگستری، نقشه برداری و امور ثبتی فعال در تمام زمینه های امور ثبتی اعم از تهیه نقشه های (UTM) یو تی ام ادارات ثبت و شهرداریها و جانمایی پلاک های ثبتی سند های قدیمی دفترچهای و شاهنشاهی و تعیین موقعیت دقیق املاک و همچنین تفسیر عکس های هوایی برای سازمان های دولتی و قضایی و انجام کلیه استعلامات ملکی و امور فنی ملک با استفاده از بروزترین تجهیزات و مجرب ترین کارشناسان آماده ارائه خدمات به متقاضیان می باشد. برای اخذ مشاوره رایگان و ثبت سفارش با شماره های زیر تماس بگیرید 09129277534 — 02166398316

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *